Akdeniz Üniversitesi Kampüsü

ÜNİVERSİTE HAKKINDA

Akdeniz Üniversitesi 1982 yılında Batı Akdeniz bölgesindeki yükseköğretim kurumlarını da kapsayacak şekilde Antalya’da kurulmuştur. Akdeniz Üniversitesi Isparta’daki birimlerini, 1992 yılında Süleyman Demirel Üniversitesine, Burdur’daki birimlerini ise 2006 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine devretmiştir. Kuruluşundan bu güne Akdeniz Üniversitesi eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve topluma hizmet alanlarında çok önemli faaliyetlerde bulunmuştur. Ulusal ve uluslar arası düzeyde sağlık, fen, sosyal, eğitim, sanat vb. alanlarda üstün başarılara imza atılmıştır. Bugün itibariyle üniversitemizde 20 fakülte, 7 enstitü, 3 yüksekokul, 1 konservatuar ve 11 meslek yüksekokulu olmak üzere toplam 39 birim bulunmaktadır. Üniversite hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.
KAMPÜSLE İLETİŞİMYÜRÜTÜCÜ

Prof. Dr. İsmail TUFAN

Prof. Dr. İsmail TUFAN (Kurucu Başkan)

Prof. Dr. İsmail Tufan, Osnabrück Üniversitesi Vetcha Fakültesi Gerontoloji Bölümü'nü bitirdi ve uzun yıllar Almanya'da yaşadı. Psikoloji, psikoterapi ve pedagoji eğitimi aldı. 2006 yılında Akdeniz Üniversitesi bünyesinde Türkiye'nin ilk gerontoloji bölümünü kurdu. Aydın Nazilli, İzmir, Ordu ve Dinar'da demans ve Alzheimer hastaları için ilk bakım modelini hayata geçirdi. Bu çalışmalarının sonucunda Tufan Çark Modeli'ni geliştirdi. Naziili'de, Türkiye İleri Yaş Araştırma ve Uygulama Merkezi'ni kurdu. TÜBİTAK tarafından desteklenen GeroAtlas araştırmasını yürüten İsmail Tufan, hâlen Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü öğretim üyesidir.


KOORDİNATÖR

Mustafa Cengiz ÇÖPELLİ

Mustafa Cengiz ÇÖPELLİ

1955 yılında Korkuteli’de doğdu. İlköğrenimini Korkuteli’de ortaöğrenimini de Nazilli Erkek İlk Öğretmen Okulu’nda tamamladıktan sonra, Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü'nde okudu. 1981 yılında oto yedek parça satıcılığına başladı ve halen çalışma hayatına devam etmektedir. İş hayatı dışında, ilk gençlik yıllarını paylaştığı Nazilli Öğretmen Okulu Mezunları ile bağlantısını koparmayarak sürdürdüğü sosyal faaliyetlerinde yolu Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü ile ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan ile kesişmiş ve Prof. Dr. İsmail Tufan’ın kurduğu Tazelenme Üniversitesi içinde yer almıştır.