Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Kampüsü

ÜNİVERSİTE HAKKINDA

Özel HEP Kolejini 1978’de açmış olan Hamdullah Emin Paşa Vakfı (kuruluşu 1934), bir eğitim vakfı olarak Alanya’nın ilk üniversitesini de kurma yönündeki girişimlerine 2007 yılında başladı. Alanya HEP (Hamdullah Emin Paşa) Üniversitesi Yasası TBMM’de kabul edilerek 3 Mart 2011’de Resmi Gazete’de yayınlandı. Üniversitede 2014-2015 eğitim-öğretim yılında iki Fakültede üç bölüme öğrenci alınması planlandı. Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Mimarlık; Turizm Fakültesi’nde Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü ile Turizm İşletmeciliği bölümüne 15’i yabancı uyruklu 75’er öğrenci alındı. Ayrıca Temel İngilizce (Hazırlık sınıfı) ve Modern Diller bölümlerinden oluşan Yabancı Diller Yüksek Okulu da faaliyete geçti. Alanya HEP Üniversitesi’nde 3 Fakülte, 2 Enstitü, 3 Bölüm ve 2 Yüksek Lisans programı bulunmaktadır. Üniversite hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.KAMPÜSLE İLETİŞİM

    Adres: Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Cikcilli Mah. Saraybeleni Cad. No:7 07400 Alanya / Antalya / Türkiye

    Telefon: 0090 242 513 69 69

    Elektronik Posta: alanyahep@tazelenme.com

    İnternet Sitesi: www.ahep.edu.trYÜRÜTÜCÜ

Prof. Dr. Zeynep ÜSTÜN ONUR

Prof. Dr. Zeynep ÜSTÜN ONUR

Prof. Dr. Zeynep Üstün Onur, 2002 yılına kadar Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünde öğretim üyeliği, 2002-2011 yılları arasında Girne Amerikan Üniversitesinde, 2011-2016 yılları arasında da Çankaya Üniversitesinde Dekan olarak görev yapmıştır. Yaratıcı düşünce, mimarlık eğitiminde ilk yıl, semiotik ve mimaride anlam konularında yayınları, ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmalarında ödülleri, editörlüğünü yaptığı ve yazarı olduğu kitapları vardır. Halen Uluslararası Semiotik Derneğinin (IASS) Türkiye Temsilcisidir ve 2016 dan beri AHEP Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin Dekanı olarak görev yapmaktadır.


KOORDİNATÖR

Güler SİPER SAKSİ

Güler SİPER SAKSİ

Güler Siper Saksi ,İngilizce öğretmeni olarak 1974-1990 yılları arasında Hacettepe Universitesinde calşmış, Edinburg Universitesi, Moray House School of Overseas Education'da PGCELT eğitimi görmüştür. Kuzey Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz Üniversitesinde sekiz yıl İngilizce okutmanı olarak akademik ve profesyonel yazma derslerinin koordinatörlüğünü yapmıştır. İngilizce'den Türkçe ‘ye edebiyat çevirileri yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Kısa bir dönem Türkiye'de iki özel üniversitede program koordinatörlüğü yaptıktan sonra Isveç'e yerleşmiş, Avrupa Birliği projelerinde koordinatörlük yapmıştır. 2013 te Alanya HEP Üniversitesi kuruluşunda Türkiye ‘ye dönmüştür ve halen Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü olarak görev yapmaktadır. Aktif Yaşlanma konusunda bir AB projesini yürütücülüğünü yapmıştır.