Güncel

Oyuncu Mert Fırat Tazelenme Üniversitesi Temsilcileriyle Buluştu

19.06.2017
Oyuncu Mert Fırat sanat çalışmalarının yanı sıra, farklı ihtiyaçları olan insanlarla, bunları karşılamak isteyen kişileri buluşturan İhtiyaç Haritası Projesi’nin kurucusu da olan bir toplum gönüllüsü.

Device


Mert Fırat, Tazelenme Üniversitesi’nin davetlisi olarak 19 Haziran 2017'de, Afyonkarahisar Dinar'da, Ulusal Yaşlılık Konseyi Başkanı Saffet Acar'ın konuğu oldu. Dinar Belediyesi toplantı salonunda, halkın da katılımıyla gerçekleşen söyleşide, Ulusal Yaşlılık Konseyi ve aynı zamanda Dinar Belediye Başkanı olan Saffet Acar, Dinar'ın Türkiye'nin en uzun ömürlü insanlarının yaşadığı yerlerden biri olduğunu ve yaşlısını önemseyen bir belediyecilik anlayışla çalıştıklarını belirtti. Acar, Mert Fırat'a davetini kabul ettiği için teşekkür etti. Mert Fırat ise, gönüllülük, yardımlaşma ve paylaşma esasına dayanan İhtiyaç Haritası projesini anlattı. Fırat, çeşitli alanlardaki ihtiyaç sahipleri ve gönüllü destekçileri online bir platformda buluşturan projede, orta yaş ve ileri yaş grubunun önemli katkıları olduğuna dikkat çekti.

Söyleşinin ardından Tazelenme Üniversitesi temsilcileriyle bir araya gelen Fırat, Tazelenme Üniversitesi'nde, 60 yaş üstü öğrencilerle sanat alanında projelere imza atabileceklerini söyledi. Ayrıca, Tazelenme Üniversitesi öğrencilerinin İhtiyaç Haritası'na katkı sağlayabileceğini belirtti.

Tazelenme Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. İsmail Tufan, İhtiyaç Haritası'nın temel felsefesi olan gönüllü dayanışmanın, Tazelenme Üniversitesi'nin kuşaklararası ilişkiler ve üretken yaşlı hedefleriyle örtüştüğünü, bu bakımdan verimli bir işbirliği olacağını vurguladı.